Osnovna šola Veržej Vrtec Veržej Vzgojni dom Veržej

Oazin tek na maratonu v Radencih

V soboto, dne 19. maja so se Ana Marija, David in Štefan udeležili maratona Tri srca v Radencih. Vsi trije otroci so uspešno pretekli  5 kilometrsko progo. Priprave, ki so potekale že od marca in tek je vodil vzgojitelj Primož Kralj Ritonja. Maraton je spremljalo lepo vreme. Eno uro pred startom je že bilo čutiti prijetno napetost, ki je prisotna na tako velikih prireditvah. Vsi, ki smo sodelovali na prireditvi, smo imeli skupen cilj: preteči progo, ki smo si jo izbrali in biti del tega velikega tekaškega dogodka. Komaj smo čakali, da se preizkusimo na teku.

Jaz, Štefan, Ana in vzgojitelj Primož smo se že marca začeli pripravljati na maraton. Treninge smo imeli ob ponedeljkih in ob sredah. Skupaj smo premagovali vedno daljše razdalje in daljšali čas. Po zadnjem treningu smo šli še na sladoled.

19. maja 2018 smo šli na Maraton treh src v Radence. Tekli smo Oazin tek, ki je dolg 5 kilometrov. Moja štartna številka je bila 5572. Začeli smo nekje med zadnjimi. Ana in jaz sva na začetku tekla naprej, a po 3 km sem jaz omagal. Srečal sem Nejca, kasneje učiteljico Majo, hitro pa sta me dohitela vzgojitelj Primož in Štefan. Štefan je tekel sam naprej, jaz pa sem nadaljeval v vzgojiteljem in tekel naprej. Ko sem videl cilj, sem šprintal. V cilju smo iskali Ano, a ona je našla nas. Vsi smo dobili zlate medalje. Poiskali smo še medicinskega tehnika Mateja. Na poti nazaj smo navijali za tiste, ki so tekli 10 kilometrov, med drugimi tudi za vzgojiteljevega sina Domna.

Vzgojitelj Primož mi je ponudil, da lahko sodelujem pri maratonu in sem se odločil, da poskusim. Sodelovanje na maratonu mi je bilo fajn, ker rad tečem. To je bil moj prvi maraton. Vesel sem, da mi je uspelo. Upam, da se bom lahko udeležil še kakšnega maratona.

David B.

Ker zelo rada tekma že od majhnega, sem bila vesela, da mi je vzgojitelj Primož povabil, da se udeležim maratona. Na začetku treningov mi je bilo naporno. Z vsakim treningom je bilo potem boljše in manj naporno.

V soboto, 19. maja 2018 smo šli v Radence. To je bil velik maraton, saj je bilo tam polno tekačev. Na maratonu smo tekli 5 km progo, ki se imenuje Oazin tek. Že po poti tja smo se zabavali. Najprej smo se ogreli, ko smo od parkirišča šli na start. Na začetku sva z Davidom šla naprej. Na polovici je David upočasnil, jaz pa sem tekla sama naprej. Prehitela sem nekaj ljudi. Na poti so me ljudje pozdravljali in mi ponudilo roko za petko. Kmalu sem videla cilj in pričela šprintati. Na cilju sem bila vesela, da sem premagala vse naše fante. Na cilju me je vzpodbujal in pričakal naš medicinski tehnik Matej. Srečala sem vzgojitelja Marjana, učiteljico Majo.

To je bil moj prvi maraton in zato ga ne bom pozabila. Zelo rada bi še naprej trenirala tek in se udeležila še kakšnega maratona. Naslednji dan sem preverila rezultat in ugotovila, da sem bila na 42. mestu med 585 puncami, ki so tekle na 5 km.

Ana Marija H.

Aktivnih tekačev na maratonu je bilo okrog 3700. Najprej so tekli tekači na 21 in 42 kilometrov, za njimi tekači na 10 kilometrov. Nazadnje smo na startu bili še mi, ki smo tekli  razdaljo 5 kilometrov. Bilo nas je okrog 1000 tekačev. Po nekaj uvodnih metrih sta se Ana Marija in David oddaljila naprej, s Štefanom pa sva tekla skupaj. Po treh kilometrih je David nekoliko upočasnil, zato sva ga s Štefanom dohitela. Ker je bil Štefanov ritem hitrejši, je sam nadaljeval proti cilju, z Davidom pa sva do konca maratona tekla skupaj. Prva je na cilj pritekla Ana Marija, za njo je bil Štefan, kmalu za njima pa sva tudi midva z Davidom uspešno opravila s progo.

Otroci so bili na cilju ponosni, ker so uspešno opravili z razdaljo, ki se jim je še pred kratkim zdela nemogoča. Ta izkušnja bo za vedno ostala z njimi in kdo ve,  mogoče pa se drugo leto udeležimo teka na 10 kilometrov.

Posebna zahvala gre organizatorju maratona, ker nam je velikodušno podaril štiri startnine, s katerimi je našim otrokom omogočil to nepozabno doživetje. Zahvala gre tudi našemu medicinskemu tehniku Mateju, ki nas je spremljal, da so se otroci na varen način udeležili maratona.